BRK-20A40A-4P-240V
Manufacturer
Take advantage of our extensive on-site inventory.
For wholesale pricing and availability:
General Information
Manufacturer
Part #
BRK-20A40A-4P-240V
Catalog #
BRK-20A40A-4P-240V
Weight
0.90 Lbs.
Type
Combiner
Approvals
UL
Technical Specifications
AC Voltages
240 VAC
Max Current
40 A
Input Current
40 A
Mounting Type
DIN Rail
Actuator Type
Toggle 2 Pole