JKM470M-7RL3-V
For wholesale pricing and availability:
Jinko 470W 156 HC 1500V SLV/WHT Solar Panel, JKM470M-7RL3-V
Eagle 78TR G4 | 470W 78 Half-Cell Mono SLV/WHT 1500V Solar Panel, JKM470M-7RL3-V
Part #
JKM470M-7RL3-V
Catalog #
JKM470M-7RL3-V
Dimensions
2182 L x 1029 W x 40 H mm
Weight
57.54 Lbs.
Technical Specifications
Watts PTC
470
Watts STC
470 W
Cells
156
Technology
Mono
Open Circuit Voltage (Voc)
52.14
Short Circuit Current (Isc)
11.68
Max Current
20 A
Efficiency
20.93%
Max System Voltage
1500 V
Frame Material
Anodized Aluminum Alloy
Frame Color
Silver
Backsheet Material
White
Output Cables
12AWG, 1400mm