DNA-120-MF26-365W
Manufacturer
Take advantage of our extensive on-site inventory.
For wholesale pricing and availability:
Aptos 365W 120 Half-Cell 1500V BLK/BLK Solar Panel, DNA-120-MF26-365W
General Information
Manufacturer
Part #
DNA-120-MF26-365W
Catalog #
DNA-120-MF26-365W
Dimensions
1756 L x 1039 W x 35 H mm
Weight
45.19 lbs.
Approvals
UL
IEC
Technical Specifications
Watts STC
365 W
Cells
120
Open Circuit Voltage (Voc)
40.7
Short Circuit Current (Isc)
11.36
Max Power Voltage (Vmpp)
33.96
Max Power Current (Impp)
Max Current
20 A
Efficiency
20.01%
Max System Voltage
1500 V