HIN-S365XG(BK)
Series
Take advantage of our extensive on-site inventory.
For wholesale pricing and availability:
Hyundai Energy Solutions 365W 120 Half-Cell 1500V BLK/BLK Solar Panel, HIN-S365XG(BK)
General Information
Series
Part #
HIN-S365XG(BK)
Catalog #
HIN-S365XG(BK)
Dimensions
1755L x 1038W x 35H mm
Weight
20.5 kg
Technical Specifications
Watts STC
365 W
Cells
120
Max Current
20 A
Max System Voltage
1500 V